Najpierw planuj, potem realizuj

Najpierw planuj, potem realizuj. Dlaczego działanie w ogrodzie według planu jest tak ważne?

Ponieważ pozwoli Ci uniknąć wielu błędów, a tym samym zaoszczędzi Twój czas i pieniądze. Planując swój ogród w sposób przemyślany możesz uzyskać niezwykłe satysfakcjonujący efekt.

Dobrze zaprojektowana przestrzeń jest poprzedzona analizą Twoich potrzeb i oczekiwań. Na tym etapie warto odpowiedzieć sobie na szereg pytań:  W jaki sposób lubię spędzania czas w ogrodzie? W jakim stylu chcę mieć ogród? Jakie cechy powinien posiadać? Jakie rośliny lubię najbardziej? Czego nie powinno zabraknąć w moim ogrodzie?

Plan ogrodu jest propozycją najlepszego rozwiązania dla danego, konkretnego miejsca. Uwzględnia on lokalizację, warunki środowiskowe i klimatyczne, a także inne istniejące elementy Twojej działki.

Udany projekt ogrodu to taki, który jest zaprojektowany według zasad. Jedną z nich jest zasada: „Mniej znaczy więcej.” Dobry projekt będzie kompozycją, a nie kolekcją roślin. Użycie zbyt dużej ilości gatunków jest dość powszechnym błędem. Niezwykle ważne jest również to, aby ogród harmonizował z otoczeniem. Warto stosować kontrastujące faktury, odpowiednio zestawiać kolory, budować widoki. Kształtowanie przestrzeni oznacza to samo co porządkowanie, układanie wzajemnych relacji między obiektami, a w efekcie tworzenie harmonijnej całości.

Pamiętaj, plan to podstawa, aby stworzyć ogród,  w którym będziesz się czuć dobrze i swobodnie. Przy czym dobrze zaprojektowany ogród nie musi kosztować fortuny.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s