Ogród od frontu

 

 

Ogród od frontu to niezwykle ważna część naszej posesji.  Stanowi jej wizytówkę  i  najczęściej oglądaną część działki. Przyciąga uwagę odwiedzających nas gości  i przechodniów zerkających przez ogrodzenie. Powinien być zatem dobrze przemyślany, efektowny i  przede wszystkim zadbany.

Dziś przedstawię Wam mój przedogródek. Jest on zdominowany przez kilka gatunków traw. Zdobią go osiągające imponujące rozmiary miskanty olbrzymie, niezawodne trzcinniki ostrokwiatowe, rozplenice japońskie o pięknych kwiatostanach  i  niebieskie kostrzewy sine. Kompozycję traw uzupełniają rośliny zimozielone wyglądające niemal niezmiennie przez cały sezon: cisy pośrednie odmiany ‚Oliwka’ o licznych  i długo utrzymujących się czerwonych owocach oraz karłowate żywotniki zachodnie odmiany ‚Hoseri’.  Pierwsze akcentują wejście na posesję, a drugie podkreślają główną ścieżkę prowadząca do domu.

rzut_przedogrodek_trawy_a

DSC_0022

DSC_0144

Pielęgnacja takiego przedogródka jest niezwykle prosta. Praktycznie sprowadza się do ścięcia traw wiosną oraz cięcia korygujące roślin iglastych. Wszystkie rośliny są odporne na choroby i szkodniki. Nie wymagają oprysków ani okrywania na zimę.

MARZEC

wiosna_wczesna_miskant olbrzymi_front.jpg

MAJ

przedogrod wiosna.jpg

Miskant olbrzymi przycięty wiosną nisko przy ziemi
do lata osiągnie imponujące 4 metry wysokości.

DSC_0142

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s