Pies w ogrodzie

 

Nasi czworonożni pupile często cenią sobie ogród równie wysoko jak my. Jest to przecież świetny teren do zabaw, pełen rozmaitych bodźców i zapachów.

File2

W wielu przypadkach aktywność psów, szczególnie mniejszych, nie wpływa znacząco na wygląd ogrodu. Najczęściej sprowadza się do wypalonych plam w trawniku, w gorszym przypadku do czerniejących od moczu roślin iglastych. Jednak zdarza się, że większe lub bardziej aktywne psy rozkopują kretowiska, kopią głębokie doły, wydeptują ścieżki, wygniatają rabaty. Jeśli chcemy te straty zminimalizować i jednocześnie uwzględniać potrzeby psa, powinniśmy wyznaczyć obszar, w którym pies może swobodnie przebywać.

Opcja nr 1 – odgrodzenie części ogrodu i wynaczynienie obszaru, z którego pies może korzystać

rzut_dwa obszary_a

Pamiętajmy przy tym, że pies najchętniej biega wzdłuż ogrodzenia, zadeptując przy tym wszystko na swojej drodze. Pozwólmy mu nas pilnować i zostawmy wzdłuż ogrodzenia odpowiednio szeroki pas do jego dyspozycji.

.

Opcja nr 2 – przestronny kojec wyposażony w budę, w miejscu częściowo zacienionym oraz najlepiej takim,  z którego pies będzie mógł obserwować wejście na posesję

rzut_kojec_a
Pamiętajmy, że niezależnie od tego, jakiej wielkości obszar przeznaczymy do dyspozycji psa, powinniśmy wolnych chwilach bawić się z nim i wychodzić na spacery poza ogród.

 

Świetnym terenem do zabaw jest duży trawnik.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s