Ogród w stylu

Wygląd ogrodu ma zwykle bardzo osobisty charakter. Tak jak meblujemy dom według osobistych preferencji, tak samo ogród powstaje jako spełnienie indywidualnych marzeń i oczekiwań.  Poszukując własnego indywidualnego stylu warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy bardziej odpowiada nam ogród formalny czy naturalny.

OGRÓD FORMALNY (ZGEOMETRYZOWANY)
Jeśli preferujesz ogrody o przejrzystej strukturze i geometrycznych kształtach,  cenisz sobie porządek, ład przestrzenny i symetrię, lubisz linie proste, stonowane kolory i formowane rośliny, to zdecydowanie ogród formalny jest w  Twoim stylu.
Hicks David formal garden
Ogród zaprojektowany przez Davida Hicksa źródło: Gardenista

OGRÓD NATURALNY (SWOBODNY)
Jeśli cenisz swobodę form i kształtów, lubisz kolekcjonować różne gatunki roślin, podobają Ci się ogrody, które wyglądają jakby ukształtowała je sama natura, takie gdzie większą rolę od działalności ludzkiej odgrywa sama przyroda, odpowiedni będzie dla Ciebie ogród swobodny.
ogrod Karla
ogród zaprojektowany przez Karla Foertera

ŁĄCZENIE STYLU ZGEOMETRYZOWANEGO ZE SWOBODNYM
Jeśli nie możesz się zdecydować, który styl bardziej Ci odpowiada, nie ma powodu do zmartwień. Umiejętne połączenie stylu formalnego ze swobodnym może sprawić, że ogród tylko na tym zyska.

ogrod Pieta Oudolfa
ogród zaprojektowany przez Pieta Oudolfa.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s